Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

REKLAMA

hyperreal.info news

Subscribe to Kanał hyperreal.info news hyperreal.info news
Hyperreal - site for freedom
Zaktualizowano: 15 min. 8 sek. temu

Pacjent w izolatce … z marihuaną

1 godzina 5 min. temu

Policjanci interweniowali w szpitalu powiatowym w Chrzanowie. Jeden z lekarzy podczas dyżuru wyczuł i znalazł w sali 42–letniego pacjenta marihuanę. Personel medyczny przekazał policjantom trzy zawiniątka z zawartością narkotyku. W Trzebini podczas przeszukania mieszkania pacjenta zabezpieczono łącznie 5,3 kg marihuany oraz 2 krzewy konopi indyjskich. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Od kilku miesięcy udzielał narkotyków maloletnim

2 godziny 5 min. temu

Łęczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa o charakterze narkotykowym, w tym udzielanie substancji psychotropowych małoletnim. Wczoraj wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Czy kokaina i MDMA w powinny być dostępne w aptekach?

sob., 24/10/2020 - 09:50

Organizacja Transform namawia do tego brytyjski rząd. Ich zdaniem penalizacja substancji odurzających nie prowadzi do tego, że ludzie przestają je zażywać.

LSD i grzyby halucynogenne w małych ilościach mogą poprawiać samopoczucie i funkcje poznawcze

sob., 24/10/2020 - 08:40
Mikrodawkowanie psychodelików takich jak dietyloamid kwasu lizergowego (LSD) czy psylocybina (grzyby halucynogenne) skutkuje poprawą nastroju i wzrostem kreatywności nie powodując przy tym zbyt wielu skutków ubocznych. Do takiego wniosku doszli autorzy badania, które właśnie ukazało się w Journal of Psychopharmacology.

Na balkonie uprawiał konopie, a służby wezwał bo „niezły z niego jajcarz”

sob., 24/10/2020 - 08:10

Odpowiedzialność za bezpodstawne wezwanie służb oraz kara więzienia za posiadanie i uprawę narkotyków grożą mieszkańcowi gminy Rytro, który wezwał służby by ratować swojego urojonego kolegę.

Eksperci: w pandemii jesteśmy bardziej narażeni na uzależniania

pt., 23/10/2020 - 11:10

Lęk przed chorobą COVID-19, a także przed skutkami ekonomicznymi pandemii sprawia, że ludzie są bardziej narażeni na wszelkiego rodzaju uzależnienia, zarówno od substancji psychoaktywnych, jak i tzw. uzależnień behawioralnych – ostrzegają eksperci.

Narkobiznes przesiadł się do łodzi podwodnych

pt., 23/10/2020 - 08:33

Z Oceanu Atlantyckiego u wybrzeży Hiszpanii wyłowiono statek podwodny, z którego wydobyto trzy tony kokainy o wartości około 100 milionów dolarów. Hiszpańska policja po raz pierwszy tym samym zdobyła transatlantycką „narko-łódź podwodną”.

Kolejni „dilerzy śmierci” staną przed sądem

pt., 23/10/2020 - 07:40
Katowickie „pezety” Prokuratury Krajowej oskarżyły pięciu mężczyzn o handel dopalaczami na terenie Zawiercia i okolic w latach 2018-2019. Po zażyciu niebezpiecznych substancji zmarły co najmniej cztery osoby, a 10 kolejnych trafiło do szpitali z objawami ciężkiego zatrucia.

Więzienie Gębarzewo: próba dostarczenia narkotyków wraz z książeczką o Janie Pawle II (+video)

śr., 21/10/2020 - 08:20
Więzienie Gębarzewo: kolejna próba przemytu narkotyków. Ponownie nie udało się dostarczyć środków odurzających, a wszystko za sprawą czujności funkcjonariuszki Zakładu Karnego w Gębarzewie.

Plantacja konopi ukryta była pod ziemią (+video)

śr., 21/10/2020 - 07:20
Wyjątkowego odkrycia dokonali policjanci CBŚP w powiecie nyskim, gdzie pod ziemią znajdowało się ukryte pomieszczenie, a w nim plantacja konopi z 211 krzakami. Samo zatrzymanie podejrzanego o uprawę konopi i posiadanie marihuany było bardzo dynamiczne, ponieważ na widok policjantów CBŚP, wyskoczył on przez okno i zaczął uciekać.

Diler przyłapany na Belgradzkiej. Nie mógł się ukryć, więc… zatańczył przed policjantami

wt., 20/10/2020 - 09:30

Z życia ursynowskich policjantów. Przy ul. Belgradzkiej dzielnicowy zatrzymali 38-latka, który trudnił się dilerką narkotyków. Chwilę wcześniej mężczyzna, chcąc odwrócić od siebie uwagę, zaczął… tańczyć na ulicy. Jak łatwo się domyślić, efekt był odwrotny od zamierzonego.

Marihuana może łagodzić objawy zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych

wt., 20/10/2020 - 08:10
Nowe badanie wskazuje, że marihuana może pomóc osobom cierpiącym na OCD.

Wyrok za plantację marihuany. Oskarżony tłumaczył się tragiczną sytuacją majątkową

wt., 20/10/2020 - 07:20

Na karę trzech i pół roku więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Olsztynie Rafała Z. oskarżonego o prowadzenie plantacji marihuany. Oskarżony twierdził, że zajął się nielegalną uprawą konopi z powodu tragicznej sytuacji majątkowej swojej rodziny.

Playboy uruchamia kampanię promującą legalizację, dekryminalizację i destygmatyzację marihuany

pon., 19/10/2020 - 08:00
Playboy uruchomił kampanię promującą legalizację i reformę prawa dotyczącego konopi indyjskich. Wraz z kampanią dyrektor generalny Playboya, Ben Kohn, opublikował komentarz wzywający Kongres USA do podjęcia właściwych działań i uchwalenia historycznej ustawy MORE, aby zalegalizować konopie indyjskie na poziomie federalnym, wykasować rejestry karne osób z wcześniejszymi wyrokami za posiadanie marihuany i zainwestować pieniądze w społeczności. które zostały poszkodowane przez wojnę z narkotykami.

Największa konfiskata narkotyków w Lizbonie od dekady

pon., 19/10/2020 - 07:30

Portugalskie służby przejęły tonę haszyszu i 10 kg heroiny, po tym jak w piątek zbliżyły się do kilku pojazdów na autostradzie A2 – poinformowała w sobotę policja bezpieczeństwa publicznego (Polícia de Segurança Pública). To największa konfiskata narkotyków w ciągu dekady. Wartość towaru oszacowano na 3 miliony euro.

Narkotyki w Polsce od 7 do 20? Wiele osób w to uwierzyło

pon., 19/10/2020 - 07:00

W mediach społecznościowych pojawiły się różnego rodzaju fake newsy dotyczące nowych obostrzeń, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Przejęli tyle meth, że starczyłoby "dla każdego mężczyzny, kobiety i dziecka w USA i Meksyku"

sob., 17/10/2020 - 09:20
Amerykańska Agencja do spraw Narkotyków ogłosiła w środę przejęcie największej w historii ilości metamfetaminy. W hrabstwie Riverside w Kalifornii przejęto około 2224 funty (ponad tysiąc kilogramów) tego narkotyku. Oprócz tego przejęto również kokainę oraz heroinę.

Rekordowy wskaźnik śmiertelności związanej ze stosowaniem narkotyków w Anglii i Walii

sob., 17/10/2020 - 08:00

W 2019 roku, zanotowano w Anglii i Walii nieco ponad 4,4 tys. przypadków zgonów z powodu narkotyków. Jest to rekordowy wynik, odkąd w 1993 roku rozpoczęto monitorowanie problemu.

Czesi z narkotyki i tabletkami zatrzymani na granicy

sob., 17/10/2020 - 07:00

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Czech, którzy przewozili ze sobą narkotyki i tabletki, wykorzystywane do ich produkcji.

Neuronauka uzależnień – dlaczego jedni są na nie podatni, a inni nie?

pt., 16/10/2020 - 08:00
Znalezienie się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie, czy emocjonalne lub genetyczne predyspozycje – kto i dlaczego najłatwiej popada w uzależnienia oraz jak skutecznie im zapobiegać?

Strony

Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2020
design: Metta Media